Wymiana rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • xxaniaaxx
    Classic
    • 2014
    • 1

    Wymiana rozrządu

    kochany, allegro przeszukałem, dupy nie urywa, szczerze, to poza Jasienicą, to nic nie zeżartego przez rudą nie idzie znaleźć... jak sie przyjrzysz, to co druga albo gęsciej jest owrzodzona i to fest...
    a nie wszyscy handlarze ogłaszają sie przez alledrogo... szczerze, to coraz więcej handlujących czymkolwiek odchodzi z alledrogo z powodu drakońckich prowizji i cen życzących se przez alle....
    pytam, czy poza tym co na allegro ktoś wie coś więcej, bądź ma w mieścinie jakiś skład części karoserii... albo ktoś z forum może z rozbitka chce sei pozbyc klapy, to przygarnę...
  • Ahirion
    Classic
    • 2012
    • 1

    #2
    Wymiana rozrządu

    Witam Was serdecznie .

    Jestem użytkownikiem skody octavi II combi w wersji elegance z silnikiem 1.9TDI z 2005 roku.

    Interesuje mnie temat rozrzadu , mam przejechane troszke ponad 70.000 km gdzies uslyszalem ,ze powinno sie albo raz na 5 lat wymieniac ,albo po przejechaniu 80 tys km ,prosiłbym o fachowe słowo w tej sprawie , i podpowiedz co jeszcze przy rozrzadzie powinno sie wymienic za jednym razem .I jeśli ktoś dysponuje wiedzą na temat wyceny takiej usługi to tęz prosiłbym żeby się tym ze mną podzielił . pozdrawiam Forumowiczów
    miłej niedzieli życze

    Komentarz

    • leszekmw
      RS
      • 2005
      • 5356

      #3
      no możesz się przemierzać do tej wymiany , 7 lat swoje robi . wymieniasz wszystkie elementy rorządu /kupuje się zestaw/ i należało by wymienić również pompę wody , ale niekoniecznie. koszt całkowity z robocizną i pompą sądzę ze około 1200zł /chyba że nie ceny sie teraz pozmieniały ale nie sądzę . /
      pewnie zaraz Ci napisze ktoś kto zmieniał niedawno.
      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
      GVI 1.4TSI
      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

      Komentarz

      • robekcool
        RS
        • 2009
        • 2041
        • Octavia II (1Z3)
        • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Ahirion, piszesz, że masz O2, a kod silnika z O1. Jeśli O2 to koszt części w zamienniku 430-550 pln, zależnie od kombinacji producenta zestawu i pompy cieczy. Części do VP ( O1) są ok. 100-150 pln droższe, do O1 PD j/w.
        Z racji wieku wymień juz rozrząd i nie myśl o nim podczas jazdy.
        Koszt wymiany zależnie od warsztatu ( 300- 450 pln).
        Pozdrawiam.
        www.k-mot.pl
        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
        Autoholowanie.
        Robert Kulma

        Komentarz

        • rafiki
          RS
          • 2012
          • 15968
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

          #5
          Ahirion, ja jestem świeżo po wymianie rozrządu i pompy wody (w piątek odebrałem auto od mechanika) i zapłaciłem 960 zł (części - 700 zł, robota - 260 zł) więc w sumie nie tak źle, bo nastawiałem się na większy wydatek. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Częstochowie ta przyjemność wszędzie kosztuje ok. 1000 zł.
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz

          • abstinent
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 4842
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            też niecały 1000zł płaciłem z dobrymi częściami, w tym komp, odpowietrzanie itp

            Komentarz

            Pracuję...